عهد شهادت

از میان مؤمنان مردانى ‏اند که به آنچه با خدا عهد بستند صادقانه وفا کردند برخى از آنان به شهادت رسیدند و برخى از آنها در [همین] انتظارند و [هرگز عقیده خود را] تبدیل نکردند

عهد شهادت

از میان مؤمنان مردانى ‏اند که به آنچه با خدا عهد بستند صادقانه وفا کردند برخى از آنان به شهادت رسیدند و برخى از آنها در [همین] انتظارند و [هرگز عقیده خود را] تبدیل نکردند

عهد شهادت
نویسندگان
چهارشنبه, ۹ مهر ۱۳۹۳، ۰۶:۳۰ ق.ظ

جشنواره افق نو _ استاد پناهیاناستاد پناهیان در جشنواره افق نو


به گزارش "سنگرما" حجت‌الاسلام علیرضا پناهیان در اولین روز از کنفرانس افق نو در این همایش که این روزها در هتل لاله در حال برگزاری است شرکت کرد و طی سخنانی در این کنفرانس عنوان کرد: بهترین دلیل برای چرایی ظلم صهیونیست‌ها در عالم این است که چون آن‌ها قدرت دارند ظلم می‌کنند ولی اگر قرار باشد صرف اینکه هر کس قدرت پیدا کرد ظلم کند، ما به مشکل در حیات بشری برمی‌خوریم.

وی افزود: محکوم کردن ظلم به تنهایی کافی نیست و ما باید ریشه‌های شکل‌گیری ظلم را پیدا کنیم و این ریشه را از بین ببریم و گرنه با از بین رفتن این ظالم‌ها یک گروه ظالم دیگر به وجود می‌آید و این کارها را انجام می‌دهند.

پناهیان خاطرنشان کرد: در حال حاضر صهیونیست‌ها با استفاده از برخی آموزه‌های خود ظلم می‌کنند. مسلمانان و مسیحیان می‌توانند اینگونه به مردم جهان ظلم کنند که نمونه بارز آن داعش است که می‌گویند مسلمان‌ هستند اما مانند صهیونیست‌ها سر می‌برند.

این استاد حوزه و دانشگاه تاکیدکرد: برای پیدا کردن ریشه‌های ظلم باید حیات بشر را دوره کنیم. قبل از اینکه در جهان آدم خوب و بد وجود داشته باشد در وجود انسان گرایش‌های خوب و بد وجود داشته است. این مبارزه در درون انسان از آنجا نشأت می‌گیرد که فرقی بین خلقت انسان با حیوان و فرشته وجود دارد. فقط انسان است که در وجود خود دو نوع گرایش دارد، گرایش الهی و گرایشی پست و غریضی که تنها انسان‌ها هستند که مجبور به انتخاب یکی از این گرایش‌ها هستند و زندگی یعنی مدیریت این گرایش‌ها.

پناهیان گفت: دین در زمانی مطرح می‌شود که این سوال پیش می‌آید که به کدام گرایش‌های خود بپردازید. اصل وظیفه دین راهنمایی انسان برای مدیریت گرایش‌ها است. این پیام همه ادیان است که انسان را در مبارزه و مدیریت درونیات خود راهنمایی کند. کسانی که به دنبال دین می‌روند به دنبال پرورش گرایش‌های خوب خود هستند. البته ما مانند مرتاض‌ها قائل به حذف گرایش‌های غریضی در خود نیستیم ولی محور اصلی دین مبارزه با گرایش‌های ضعیف است.

وی افزود: اگر ما این مبارزه را به یک فرهنگ در زندگی تبدیل کنیم و تمدنی برای مبارزه با گرایش‌های بد شکل دهیم، تمدن غرب سرنگون می‌شود چون این تمدن مبتنی بر اومانیسم و گرایش‌های بد است. قدرت‌ها می‌دانند که اگر انسان تابع تمایلات بد خودش شد تابع تمایلات بد زورگویان نیز می‌شود. زمانی که رئیس دولت کودک‌کش صهیونیسم در مورد ایران صحبت می‌کرد. او می‌گفت چرا نمی‌گذارند جوانان ایرانی موسیقی گوش بدهند و شلوارهای بد بپوشند. چرا باید رئیس یک دولت در مورد شلوارهایی که جوانان ایرانی می‌پوشند نگران باشد. چرا برای آن‌ها گسترش همجنس‌بازی در دنیا مهم است چون ظلم به این دلیل گسترش پیدا می‌کند که ملت‌ها ضعیف می‌شوند.

این استاد حوزه و دانشگاه اظهار داشت: قدرت به ذات خود بد نیست اما به این دلیل بد می‌شود که ملت‌ها ضعیف می‌شوند و مورد ظلم قرار می‌گیرند. برای ظلم‌نکردن دولت‌ها باید ملت‌ها قوی شوند و برای این کار باید انسان‌های قوی پرورش پیدا کند.

پناهیان اضافه کرد: صهیونیست‌ها سال‌ها پیش در پروتکل‌های خود تاکید کردند که باید می‌گساری و شهوت‌رانی را در مردم ترویج دهند تا آن‌ها ظلم را بپذیرند. اگر ملتی دین نداشته باشد ظلم را به راحتی می‌پذیرد چون همین مبارزه با هوای نفس است که باعث می‌شود فرد به مبارزه با هوای نفس دیگران نیز بپردازد. ریشه ظلم با قدرت‌گرفتن هوای نفس مردم قوی می‌شود و اگر مردم قوی باشند آنگاه اخلاق‌مدار می‌شوند و نمی‌گذارند که افرادی سیاست را به دست بگیرند که بی‌اخلاق هستند.

وی تاکید کرد: غربی‌ها آزادی را علم کردند تا به ترویج هرزگی در میان مردم بپردازند و هوای نفس مردم را قوی و آن‌ها را ضعیف کنند. اگر حرف من را می‌شنوید به همه مردم جهان بگویید که مشکل ما گروه کوچکی از صهیونیست‌ها که اکنون بر جهان حاکم هستند، نیستند. اگر ملت‌ها فرهنگ و سبک زندگی خود را تغییر دهند ارزش‌ها در ملت‌ها تغییر می‌کند و ظلم از بین می‌رود. باید یک جوان از اینکه بگوید دلم می‌خواهد خجالت بکشد آن وقت است که ملت‌ها پیروز می‌شوند.

این استاد حوزه و دانشگاه گفت: مقام معظم رهبری می‌فرماید که ما اکنون در یک صفحه تاریخی هستیم. تحلیل من از این جمله این است که اکنون تمدن مبتنی بر هوای نفس دارد جای خود را به تمدن مبتنی بر مبارزه با هوای نفس می‌دهد.

پناهیان گفت: در مبارزه با هوای نفس نباید تنها به مبارزه با تمایلات بد مانند هرزگی و عرق‌خوری اکتفا کنیم. این تازه آغاز راه است. مبارزه با نفس مبارزه با گرایش‌های خوب اما غیرضروری هم می‌انجامد. مبارزه با هوای نفس از مبارزه به علایق بد شروع می‌شود و به مبارزه با علایق خوب که در اولویت نیستند می‌انجامد.

وی در پایان خطاب به شرکت کنندگان حاضر در دومین کنفرانس افق نو ابراز امیدواری کرد: امیدوارم تمام تلاش‌هایی که برای مبارزه و افشای ظلم انجام می‌شود در راستای افشای ریشه ظلم نیز صورت گیردچرا که این باعث می‌شود تا انسان‌های قوی به‌وجود بیایند و با ظلم مبارزه می‌کنند.

موافقین ۰ مخالفین ۰ ۹۳/۰۷/۰۹
شاهد

نظرات (۰)

هیچ نظری هنوز ثبت نشده است

ارسال نظر

کاربران بیان میتوانند بدون نیاز به تأیید، نظرات خود را ارسال کنند.
اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید لطفا ابتدا وارد شوید، در غیر این صورت می توانید ثبت نام کنید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی